30 września przedszkolaki z całej Polski ustanawiają nowy rekord Guinnessa!pobrane

W całej Polsce dzieci w wieku przedszkolnym podjęły próbę ustanowienia rekordu Guinnessa w największej liczbie osób myjących zęby jednocześnie.

Inicjatorem wydarzenia jest Akademia Aquafresh.

30 września br. punktualnie o godzinie 12:00 dzieci z naszego przedszkola wzięły do ręki szczoteczkę z pastą do zębów i dokładnie przez 2 minuty szczotkowały ząbki.
Wydarzenie to stanowiło pretekst do podjęcia rozmowy na temat fatalnego stanu uzębienia dzieci w Polsce, gdzie prawie 90 proc. dzieci choruje na próchnicę*! Jesteśmy w niechlubnej czołówce krajów z największym procentem dzieci dotkniętych tą chorobą, a chcemy to zmienić .

Rekord Guinnessa w liczbie osób jednocześnie szczotkujących zęby od 30 września 2014 r. należy do Polski. W całym kraju w biciu rekordu wzięło udział ponad 250 tys. przedszkolaków. Wydarzenie zorganizowała Akademia Aquafresh.Biciu rekordu przyglądali się komisarze Rekordu Guinnessa. Jak informują organizatorzy, każde dziecko otrzyma certyfikat potwierdzający udział w ustanowieniu rekordu. .

Do tej pory rekord należał do mieszkańców Indii, którzy ustanowili go 7 lat temu. Wtedy to zęby szorowało w 380 miejscach w sumie 170 tys. osób.