23.10. grupy Misie i Myszki były na wycieczce w Dalkowie. Wycieczka połączona była z zajęciami z edukacji ekologicznej w ramach Programu Edukacji Ekologicznej “Szlakami Odry i Wzgórz Dalkowskich” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: spacer po parku, w którym poznawały niektóre drzewa: buk, miłorząb, tulipanowiec, drzewo cyprysowe, głóg, rododendron,  zbierały dary jesieni i słuchały o czym szumią drzewa. Dzieci miały okazje poznać w jaki sposób sadzi się małe drzewka. Każdy posadził sadzonkę tui szmaragdowej, którą zabrał do domu. Największą atrakcją, była zabawa z psem  Barym. Pies pomagał dzieciom w zawodach w przeciąganiu liny, biegał z dziećmi i cieszył się na ich widok. Pobyt w Dalkowie zakończył się ogniskiem i poczęstunkiem pieczonych kiełbasek.