Został już ogłoszony przetarg na budowę nowego Przedszkola Publicznego nr 7 w Głogowie.Zadanie będzie składało się z dwóch etapów:

1.  najpierw powstanie nowy budynek Przedszkola Publicznego numer 7,
  2. później w miejscu starej placówki, która zostanie wyburzona powstanie plac zabaw, parking oraz drogi dojazdowe.

— Planuję, aby w trybie dwuletnim wybudowano nowy budynek, a kolejnym etapem – po przeniesieniu dzieci do tego obiektu – będzie zburzenie starego budynku. W poprzedniej kadencji wykonaliśmy dokumentację projektową, uzyskaliśmy wszystkie niezbędne pozwolenia. Teraz wierzę w to, że będą dobre oferty przetargowe i za odpowiednią cenę zrobimy to zadanie. W poprzednich latach próbowaliśmy podejść do tematu związanego z przetargami, natomiast ceny, które mogliśmy wtedy osiągnąć, były naprawdę spore w stosunku do posiadanych środków w budżecie   mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa. ( cyt.Głogów Extra)

W miejscu po wyburzonym budynku mają zostać wykonane: plac zabaw, parking, a także drogi dojazdowe do nowego przedszkola. Docelowo przedszkole powinno pomieścić około 140 dzieci.