28 września Krasnale obchodziły „Dzień Jabłka”. Już od samego rana dzieci wraz z panią Iwonką przygotowały ciasto na muffinki z jabłkami, które pod czujnym okiem pań kucharek piekły się w przedszkolnej  kuchni.  W naszej sali odbyło się w tym czasie spotkanie z panią Ewą, przedszkolną dietetyczką. Pani Ewa przeprowadziła z dziećmi rozmowę na temat walorów odżywczych i smakowych jabłek, zapoznała dzieci z różnymi odmianami tych owoców. Dzieci dowiedziały się również jakie rodzaje potraw i przetworów można przygotować z jabłek. Zachęcała dzieci do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami. Były również zabawy przy piosence „Rumiane jabłuszko”. I wreszcie nadszedł czas na poczęstunek, który składał się z jabłkowych muffinek, frytek z jabłek ora z soku jabłkowego. Wiemy, że jabłka to źródło witamin i zdrowia, więc zachęcamy do jedzenia jabłek.