A w ogrodzie jeżyk śpi.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Zbudź się, jeżu, zbudź.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Lecz nie podam ręki ci, bo mnie będziesz kłuć.                                                                                                                                                                                                                                                                   Chociaż na grzbiecie jeżyk kolce ma, to każde z dzieci lubi go jak ja.                                                                                                                                                                                                                                    Mój jeżyku, odwiedź nas, do przedszkola spiesz.                                                                                                                                                                                                                                                                         Był już kotek gościem raz, może być i jeż.                                                                                                                                                                                                                                                                             07.11.2019 przedszkolaków odwiedził niezwykły gość – Jeż o imieniu Perszing”, jeż afrykański. Dzieci miały okazję zobaczyć jaki wygląd ma kolczasty przyjaciel oraz posłuchać na temat zwyczajów jeży. Przygotowały dla niego ulubione przekąski, a wszystko z okazji Dnia Jeża. Już wszyscy teraz wiemy, że jeż to bardzo pożyteczny zwierz.