Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzimy 5 listopada. Jest to również dzień urodzin Walta Disney’a, najbardziej znanego twórcy bajek, który w latach 30. XX wieku założył w Hollywood wytwórnię produkującą filmy rysunkowe.

Produkowane przez wytwórnię bajki Disney’a mają do dziś fanów zarówno wśród małych, jak i dużych widzów. Walt Disney stał się także patronem Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

Święto ma na celu docenienie bajek i ich twórców, ale także zachęcenie dzieci do czytania – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest wspaniałą okazją, by rozwijać zainteresowania czytelnicze wśród najmłodszych. Z tej okazji personel naszego przedszkola przygotował dla naszych milusińskich przedstwienie- Dorośli Czytają Dzieciom utwory Jana Brzechwy; szereg zabaw oraz bal przy muzyce.

Święto to jest także doskonałą okazją dla rodziców do spędzenia czasu ze swoim dzieckiem na wspólnym czytaniu lub oglądaniu ulubionej bajki (nie tylko dziecka, ale też rodzica).