20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione w 2013r. przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.
Ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Termin obchodów Dnia Przedszkolaka – 20 września – nie jest przypadkowy. Jak zaznaczają pomysłodawcy święta, druga połowa września to czas, gdy dzieci w przedszkolu mają już za sobą okres adaptacyjny i częściowo integracyjny.
19 września po raz pierwszy odbył się Dzień Przedszkolaka w naszym Przedszkolu .

Tego dnia rano -dzieci powitała wesoła muzyka z piosenkami przedszkolnymi , w doskonałych humorach wszyscy zebrali się na placu przedszkolnym. Przedszkolaki ze wszystkich grup odśpiewały piosenkę „Dzień przedszkolaka”, która jest oficjalnym hymnem wszystkich milusińskich. Tańce, śpiew oraz gry i zabawy na placu były wstępem do dalszej części uroczystości. Dzieci z grupy ,,Kotki” z gupą ,,Kometki’ ( z zaprzyjaźnionego przedszkola ,,Promyk”) wyruszyły z przedszkola ze śpiewem i akompaniamentem instrumentów perkusyjnych. Z balonami w ręku przedszkolaki przemaszerowały osiedlowymi ulicami aż pod Ratusz , gdzie czekała na nich miła niespodzianka- wszystkie dzieci mogły zwiedzić głogowskie sukiennice, o których ciekawie opowiedział pan przewodnik.

10171624_977417342284818_3905728635322610183_n
W drodze powrotnej odwiedziliśmy naszych przyjaciół z przedszkola ,,Promyk”. Tam również czekało na nas wiele atrakcji: gry , zabawy, tańce oraz poczęstunek. Wszyscy wspaniale się bawiliśmy. Dziękujemy!
W przedszkolu święto dostarczyło dzieciom wielu miłych wrażeń . Dzień Przedszkolaka na stałe zagości w harmonogramie imprez naszego przedszkola .