W miesiącu marcu dzieci z naszego przedszkola przygotowały prace na konkurs plastyczny pt. „Szczypta czarodziejskiej magii”. Prace wykonały: Agatka Sieroń (grupa „Krasnoludki”), Wiktor Pośnik (grupa „Misie”), Maja Dyduch (grupa „Kotki”) oraz Weronika Młyniec, Ryszard Kurczak i Karina Lewicka (grupa „Myszki”). Konkurs został zrealizowany w ramach Głogowskiego Festiwalu Sztuki Własnej pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa Rafaela Rokaszewicza. Celem konkursu było rozbudzenie twórczej inwencji dziecka oraz kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia.
Dnia 13 kwietnia 2016r. odbył się pokonkursowy wernisaż prac plastycznych podczas którego pan prezydent wręczył laureatom nagrody, a wszystkim uczestnikom konkursu dyplomy i drobne upominki.