pobraneW naszym przedszkolu   pojawili się niezwykli goście – górnicy. To z okazji Święta Górnika – Barbórki – zaproszeni zostali do przedszkola, aby przybliżyć  i  poszerzyć wiadomości dzieci na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy.  Górnicy; tata Oliwki Pan Mariusz ,oraz Jasia Wujek-Józef   i tata Marcin, Mariusz R ,a także Górnik Jacek -tata Kuby . Ubrani byli w piękny, galowy mundur, na ich  czapkach , która  nazywa się czako lśniły  pióropusze z  piór. Dzieci dowiedziały się, że są cztery kolory pióropuszy: czarny, czerwony, biały i zielony.

Jednak pod ziemią górnik jest ubrany w rzeczy robocze, kaski, bluzy, praca jest bardzo ciężka. Dzieci oglądały również przyniesione przez naszych gości  odłamki soli, miedzi i węgla oraz zdjęcia górników pracujących pod ziemią, poznały historię patronki górników Świętej Barbary.  Dzieci zaśpiewały piosenkę o górnikach i wręczyły podziękowania Panom Górnikom.  Panowie po wspólnym pozowaniu do zdjęć, w podziękowaniu za gościnę i przyjemnie spędzony czas w towarzystwie dzieci, obdarowali naszych milusińskich drobnymi upominkami. Spotkanie było bardzo pouczające i przybliżyło dzieciom postać tak przecież rzadko spotykaną na co dzień.