5 grudnia w naszym przedszkolu   pojawili się niezwykli goście – górnicy. To z okazji Święta Górnika – Barbórki – zaproszeni zostali do przedszkola, aby przybliżyć  i  poszerzyć wiadomości dzieci na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika .gornikW  grupie  „Kotki ‘’ „Myszki” i „Misie” prowadził spotkanie górnik- Pan Jerzy Zięba  . A w grupie   „Krasnoludków” byli górnicy- Jacek Berendt i Sztygar oddziału strzałowego i ratownik górniczy Mariusz Rosik . W grupie ‘’Biedronki’’  Pan górnik  -Józef  Sarnicki –dziadek Jasia .O815d290bc920917c3a6c434ebb4cc7c4czako-grn

. Zaproszeni górnicy przybyli w pełnym galowym umundurowaniu. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej, szpadzie i odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni, co było dla  dzieci  dużą atrakcją spotkania.

Górnicy wytłumaczyli dzieciom jakie znaczenie mają kolory pióropusza na czapce i kto je nosi.

Przedszkolaki chętnie oglądały górniczy mundur oraz wysłuchały opowieści przedstawianych przez górników. Oczywiście nasi goście pozwolili dzieciom przymierzyć górnicze czako, może w przyszłości ktoś z nich będzie go nosić naprawdę. Wszystkie przedszkolaki zostały obdarowane przez gości  cukierkami .

Na zakończenie, dzieci podziękowały Panom górnikom za bardzo ciekawe, pełne wrażeń spotkanie.

pobrane