Code Week to europejska inicjatywa społeczna promująca naukę kodowania. Jej celem jest  popularyzacja i promocja nauki programownia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dnia 12 października dzieci z grupy “Krasnoludki” na zaproszenie pani Uli Krzyżanowskiej uczestniczyły w zajęciu, podczas którego wprowadzane były w tajniki kodowania. Zajęcie odbyło się w PP-20 w Głogowie. Dzieci pracowały najpierw na macie z zaznaczoną osią współrzędnych i układały na niej w odpowiedni sposób m.in. jesienne parasolki. Wielką frajdą dla przedszkolaków była zabawa w planowanie trasy dla małego robota, którego trzeba było tak zaprogramować, aby doszedł do wyznaczonego celu.Na końcu czekała niespodzianka-zabawa w parach z wykorzystaniem tabletów.