Przedszkole Publiczne nr 7 w Głogowie było miejscem nietypowego przedstawienia. Specjalnie dla swoich pociech grupa rodziców przygotowała inscenizację wiersza pt.„Rzepka” Juliana Tuwima. Pierwszy występ zorganizowano 13 czerwca na uroczystość pożegnania dzieci 5-letnich odchodzących do szkoły. Drugi raz rodzice wystąpili w środę, 18 czerwca. Aktorzy amatorzy zostali nagrodzeni ogromnymi brawami. PP nr 7 uczestniczy w plebiscycie „ Super Przedszkole 2014”organizowanym przez Oddział Prasa Wrocławska – wydawcę „ naszemiasto.pl”. W plebiscycie „ Superprzedszkole 2014 regionu legnickiego” zdobyło II miejsce. I zakwalifikowało się do głosowania dolnośląskiego. Celem plebiscytu jest wyłonienie najlepszego, zdaniem użytkowników portalu – przedszkola na Dolnym Śląsku. – Może rodzice sprawią, że znowu znajdziemy się w pierwszej piątce. Na zwycięzców czekają nagrody i wyróżnienia. Jesteśmy dobrej myśli – mówi Anna Piotrowska, dyrektorka placówki.

Grażyna Szyszka