W dniach 28.09. oraz 21.10.2021r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia pod hasłem „Skąd się bierze woda w kranie?”, które poprowadziły panie pracujące w PWiK w Głogowie. Prowadzące przedstawiły kilka ciekawostek o wodzie oraz film pt. „Skąd się bierze woda w kranie?”. Dzieci dowiedziały się, gdzie jest główne ujęcie wody (Serby). Pobierana tam woda jest napowietrzana i filtrowana. Następnie poddawana dezynfekcji poprzez naświetlanie światłem UV. Nad jakością wody czuwają małże, które dobrze czują się tylko w czystej wodzie. Gdyby doszło do zabrudzenia wody małże momentalnie zamykają się. Oczyszczona woda trafia rurami do wszystkich mieszkańców naszego miasta. Dzieciom bardzo spodobało się doświadczenie „Oczyszczamy wodę”, w którym brały udział. Panie przygotowały piasek, żwir i kamienie, które dzieci wrzuciły do butelki bez dna. Następnie wlewały na to brudną wodę, która spływając po kamyczkach i piasku, oczyszczała się. Woda, która przelała się do pojemnika umieszczonego niżej była zdecydowanie czyściejsza. Prowadzące zajęcie zwróciły uwagę na potrzebę oszczędzania wody. Na koniec każdy dostał upominek.