21.05.2019r. w Bibliotece Miejskiej przy ulicy Budowlanych, mieliśmy przyjemność spotkać się z panią Elizą Piotrowską – pisarką, poetką i ilustratorką książek dla dzieci. Pani Eliza jest autorką m.in.: Bajki o drzewie, Bajki o słońcu, serii Tupcio Chrupcio (tłumaczenie z języka włoskiego), serii Święci Uśmiechnięci i wielu innych pełnych ciepła, humoru i pozytywnych wartości opowiadań. Serca przybyłych na spotkanie milusińskich skradła przede wszystkim książkowa Ciocia Jadzia, o której przygodach i cechach charakteru pani Eliza opowiadała z wielkim humorem, pasją i energią. Przedszkolaki zadawały wiele pytań, chcąc się dowiedzieć więcej zarówno o przemiłej pisarce, jak i początkach jej twórczości literackiej. Autorka za swoje osiągnięcia otrzymała szereg nagród i wyróżnień m.in. Nagrodę Żółtej Ciżemki za najlepszą książkę dla dzieci w 2017 r. pt. „Wojtek. Żołnierz bez munduru”. Pani Eliza współpracuje także z czasopismem „Miś”, „Świerszczyk” i „Ryms” – poświęconym literaturze dla dzieci. Książeczki z autografem pisarki dzieci dostały do przedszkola, natomiast z większej oferty możemy korzystać w naszej Bibliotece, gdzie znajduje się wiele napisanych i zilustrowanych przez panią Elizę książek.