17 lutego obchodzimy „Światowy Dzień Kota”, natomiast w naszym przedszkolu ten dzień obchodziliśmy 19 i 23 lutego 2015r propagując tym samym akcję zbiórki karmy, puszek dla kotów ze schroniska. . Celem obchodów było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. W ramach obchodów Światowego Dnia Kota dzieci zapoznały się z kotem , wysłuchały prelekcję dotyczącą m.in.: praw zwierząt; zasady pielęgnacji i prawidłowego żywienia; zachowania się w sytuacjach nietypowych, czyli jak zachować się w kontakcie ze zwierzęciem agresywnym lub obcym ,poprowadzonej przez przedstawicielkę z Amicusa . Dla przedszkolaków były to dni pełne wrażeń i ciekawych, nowych doświadczeń w miłej, radosnej atmosferze. Bardzo dziękujemy Rodzicom za zbiórkę karmy dla kotów ze schroniska.