swieta zajacPrzedszkolaki z naszego Przedszkola miały okazję poznać zwyczaje i tradycje wielkanocne. Dzieci  przez kilka dni malowały i wyklejały kolorowe pisanki, robiły kurczaczki i zajączki wielkanocne, kartki świąteczne, koszyczki i palmy. Siały także rzeżuchę oraz owies.

Dzieci poznały też wiersze, piosenki, inscenizacje o tematyce wielkanocnej oraz stare, ludowe zabawy związane z tymi świętami. Święcenie koszyczka z pokarmami, pieczenie bab wielkanocnych oraz polewanie się wodą w śmigus dyngus, to również tradycje, które dzieci doskonale znały i chętnie o nich opowiadały.

Odbyła się uroczystość pod hasłem „Święta Wielkanocne”. Każda z grup przedszkolnych zaprezentowała swoje umiejętności wokalne, taneczne oraz aktorskie.

Z okazji nadchodzących ŚWIĄT   ŻYCZYMY

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego “Alleluja”wszystkim Dzieciom  i Rodzicom oraz  Przyjaciołom  Przedszkola

Dyrekcja oraz  Personel Przedszkola Publicznego Nr 71483