Dnia 17 .02 .2016 r dzieci  z grupy Biedronki , Krasnoludki – obchodziły  „Święto kota”.  W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając przygotowane wcześniej kocie maski oraz

, zapoznawały się z kocimi obyczajami .kot-i-kicia-ruchomy-obrazek-0072

Następnie dzieci wysłuchały opowiadania o chorym kotku, a później  zapoznały się w jaki sposób opiekować się   i sposobami pielęgnacji kotów.

Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, rozwiązywanie zagadek, wykonywanie różnorodnych prac plastycznych, recytowanie wierszy i śpiewanie kocich piosenek.

Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Mimo, iż na przestrzeni lat spotykały je różne losy, dziś są coraz bliższe ludziom.