Ograniczenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty, uniemożliwia realizowanie ważnej części działalności Szkoły Muzycznej, jaką jest prezentowanie umiejętności uczniów.Realizacja nauki w sposób zdalny skłoniła do próby przeniesienia występów uczniów do przestrzeni internetowej- prezentują umiejętności rozwijane w Szkole Muzycznej, realizują “wirtualne” koncerty.

Rozpoczęła się rekrutacja na nowy rok szkolny. Co roku w okresie wiosennym realizowano Dni Otwarte, koncerty edukacyjne dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Obecna sytuacja i wynikające z niej ograniczenia pozbawiły możliwości bezpośrednich spotkań z potencjalnymi kandydatami do głogowskiej Szkoły Muzycznej.

Na portalu społecznościowym znajdują się prezentacje muzyczne w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej. Kochani rodzice pozwalajcie dzieciom rozwijać ich potencjał i pasje, być może jest wśród nas zdolny muzyk?