teatr17_(www.e-gify.pl)28 09.2017r  w Miejskim Ośrodku Kultury  grupa  “Biedronki” obejrzała teatrzyk ekologiczny “Zielony Kopciuszek”.  spektakl ekologiczny dla dzieci, który dzięki licznym piosenkom,  i animacjom przeniósł dzieci w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały. Przedstawienie miało charakter bajki o tematyce ekologicznej – przypominało   jak ważny jest szacunek wobec przyrody. Utrwalało  i poszerzało wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania odpadami. Ponadto spektakl podkreślał, jak ważna jest ochrona powietrza oraz walka z niską emisją, oraz  negatywne skutki palenia śmieci w domowych paleniskach i dużej ilości spalin samochodowych. Teatrzyk  zachęcał do walki z problemem zanieczyszczeń powietrza.

Spektakl, dzięki baśniowej atmosferze bardzo  podobał się dzieciom .