teatr17_(www.e-gify.pl)W dniu 11 04. 2016 r oglądaliśmy teatrzyk kukiełkowy pt. “KOPCIUSZEK” w wykonaniu aktora Teatru Lubuskiego Pana Marka Sitarskiego.   Muzyka – w czasie spektaklu ,bardzo podobała się dzieciom. Kukiełki miały piękne stroje, a całe przedstawienie dzieci oglądały w ogromnym skupieniu.. Mimo, iż jest to bajka dobrze wszystkim znana, jej oglądanie sprawiało dzieciom  wiele radości.Dzieci lalki8_(www.e-gify.pl)dowiedziały się również  co to jest Teatr lalek – , w którym zamiast aktorów w spektaklach grają lalki. Głównym środkiem wyrazu jest lalka teatralna animowana przez aktora-lalkarza, najczęściej ukrytego za parawanem, czasem występującego razem z lalką na scenie. Poznały podstawowe typy lalek teatralnych: pacynka, kukiełka, , marionetka, lalka cieniowa.