Wyprawka 3 -latka   biedronki

UBRANIE TRZYLATKA

Dzieci w przedszkolu nie tylko siedzą i chodzą, ale również biegają, skaczą, turlają się, czworakują, itd., dlatego ich ubranie powinno być wygodne, przewiewne, lekkie oraz łatwe do zakładania i zdejmowania. Maluch powinien czuć się w nim dobrze .Ubranie bez zbędnych guzików, sprzączek, ozdób.Spodnie lub spódniczka na gumkę (bez skomplikowanych dla trzylatka szelek i pasków);Ubranie na „cebulkę” pozwoli nam dostosować ubiór dziecka do warunków atmosferycznych i temperatury w sali;Najlepsze są zmienne  buty na sztywnej podeszwie (nie klapki), zapinane na rzepy;Długie włosy można związać lub spiąć tak, aby nie zasłaniały oczu;Kolczyki (jeżeli nie można z nich w ogóle zrezygnować) powinny mieć formę małych wkrętów, a dziecięca biżuteria musi być wykonana z bezpiecznego, lekkiego plastiku .Rodzice -dzieci ubierają buty zmienne podpisane .

UBRANIE NA ZMIANĘ

Nawet jeśli nasze dziecko w domu korzysta z toalety, to w przedszkolu może zdarzyć się, że podczas wesołej zabawy zapomni o swoich fizjologicznych potrzebach. Poza tym maluchy często  podczas jedzenia i prac plastycznych mogą się pobrudzić . W tym wieku to sprawa naturalna i chętnie przebierzemy dziecko, jeśli tylko będzie miało dodatkowe ubrania.Rodzice zostawiają w szatni podpisany worek z majteczkami, skarpetkami, rajstopami, bluzeczką i spodenkami na zmianę, chusteczki higieniczne.

LEŻAKOWANIE

Poobiedni relaks jest niezbędny dla zdrowia małego dziecka. Intensywne zajęcia , nowe doświadczenia, a nawet swobodna zabawa to dla malucha ciężka praca, po której musi zregenerować siły (odpocząć fizycznie i wyciszyć psychicznie). W czasie odpoczynku dzieci słuchają muzyki  relaksacyjnej, bajek  czytanych przez nauczycielkę, mogą przytulać ulubioną przytulankę  z przedszkola lub przyniesioną z domu ,która pomoże w trudnych chwilach .Rodzice dla zapewnienia komfortu odpoczynku przynoszą i zostawiają w sali podpisaną piżamkę /-wciąganą ,nie na guziki ,podpisana góra ,dół /

Wyprawka 4-latkamisie009

Obuwie zmienne chusteczki higieniczne /duże opakowanie/,oraz rzeczy na przebranie.

Wyprawka  4- 5 latkamyszy22

Buty zmienne ,strój gimnastyczny /koszulka ,spodenki /,chusteczki higieniczne .

Wyprawka       5- latkakotki032

Buty na zmianę ,strój gimnastyczny ,chusteczki higieniczne.

Wyprawka 6- latka  i  ”0Krasnal.[1]

Obuwie zmienne ,strój gimnastyczny /koszulka , spodenki/chusteczki higieniczne /duże opakowanie/