Jem owoce i jarzyny,

W nich mieszkają witaminy

Po nich zdrowie, siłę mam

To jest pyszne, mówię wam!!

21 października obchodziliśmy w naszej grupie Światowy Dzień Warzyw i Owoców.  Dzieci miały okazje poszerzyć swoją wiedzę na temat właściwej diety oraz przekonać się jak pyszne i pachnące mogą być surowe warzywa i owoce. Rozpoznawaliśmy też owoce i warzywa po kształtach i smakach – bawiliśmy się przy tym znakomicie i …smakowicie! Była to prawdziwa bomba witaminowa, którą dzieci zjadły ze smakiem .Dzieci układały puzzle przedstawiające warzywa i owoce.. Następnie bawiliśmy się w kółeczku, śpiewając piosenki m.in. o czerwonym jabłuszku, o pomarańczowej marchewce. Jesteśmy pewni, że nikogo z naszych przedszkolaków nie trzeba będzie dłużej przekonywać, że owoce, warzywa są podstawą zdrowego odżywiania.