Luty jest miesiącem kotów – 17 lutego bowiem obchodzimy w Polsce Światowy Dzień Kota!                                                                                                                                                                                 Święto to ma na celu podkreślenie znaczenia kota w życiu człowieka ale również głównym celem ustanowienia tego święta jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem bezdomnych i głodujących kotów, które nieraz wiodą bardzo ciężkie życie. W samej Polsce jest około 17 tysięcy bezdomnych kotów. Dlatego  w naszym przedszkolu uwrażliwiamy dzieci na krzywdę zwierząt oraz na to, żeby nie porzucać ich bo to nie zabawki. W tym celu zorganizowaliśmy  spotkanie z przedstawicielem Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom “AMICUS” p. Edytą Kożuchowską, która odwiedziła nas z podopiecznymi schroniska- małymi kociakami. Dowiedzieliśmy jak opiekować się kotem: czym karmić, jak pielęgnować, jakie potrzebne są akcesoria, poznaliśmy kocie zwyczaje.Wielu z nas jest już posiadaczami kociaków więc chętnie dzieliliśmy się swoimi wrażeniami. Nie zabrakło również zabawy z kotkami i wspólnych zdjęć.

W imieniu p.Edyty oraz naszym- personelu przedszkola serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w zbiórce karmy na rzecz bezdomnych zwierząt.