“Bakterie i wirusy” to tytuł  przedstawienia  dla dzieci w wykonaniu Teatru Kanon z Krakowa. Zabawny Piotruś i jego przyjaciółka Gosia w bardzo przystępny a zarazem humorystyczny sposób przedstawili zagadnienia związane ze zdrowiem- zdrowym stylem życia oraz higieną osobistą.Piotruś to wesoły, sympatyczny chłopiec, który uwielbia słodycze i bardzo nie lubi się myć- mydełko, szampon i szczoteczka do zębów powodują, iż Piotruś ucieka przerażony. Nawet namowy Gosi by zadbał o swój wygląd nic nie skutkują, aż pewnego dnia po zjedzeniu kolejnej porcji słodyczy Piotruś trafia do szpitala z silnym bólem brzucha. Po leczeniu zrozumiał, że należy odżywiać się zdrowo i dbać o higienę,  wszędzie czają się bakterie i wirusy. Dzieci bawiły się wspaniale podczas przedstawienia i chętnie udzielały Piotrusiowi rad na temat zdrowego odżywiania.