Wychowanie patriotyczne rozpoczyna się już od progu rodzinnego domu i towarzyszy dzieciom również w przedszkolu i w codziennym życiu.Wydarzeniem, które ma znaczące miejsce w edukacji patriotycznej przedszkolaków są obchody Narodowego Święta Niepodległości. Co roku w listopadzie dzieci w naszym przedszkolu przeżywają i odczuwają podniosłą atmosferę związaną z tym świętem.

Święto Odzyskania Niepodległości – najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem w 1918 roku , po 123 latach zaborów, niepodległości. W bieżącym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości.Obchody tego święta to wyraz naszego patriotyzmu.
Jako, że jest to jedno z ważniejszych świąt państwowych, my również obchodziliśmy je bardzo uroczyście. Przedszkolaki z wszystkich grup brały udział w poranku patriotycznym, śpiewaliśmy Hymn Polski oraz pieśni patriotyczne. Uroczystość przeplatały prezentacje multimedialne o tematyce patriotycznej- ukazujące symbole narodowe  oraz piękno naszego kraju.Dzieci z zainteresowaniem obejrzały animowany film pt. “Polak mały”oraz animowaną ilustrację do piosenki“Jestem Polką i Polakiem”. Prezentacja pozwoliła na utrwalenie treści związanych z tematem “Polska – moja ojczyzna”:polskie symbole narodowe, legenda związana z powstaniem państwa polskiego i polskim godłem. 

 W poranku patriotycznym udział brali również goście- przedstawiciele Stowarzyszenia “Patriotyczny Głogów”, Wojska Polskiego oraz Sybiraków, którzy zaprezentowali mundury ( galowy, polowy) i wyposażenie żołnierza, przybliżyli nam specyfikę tego zawodu .Mieliśmy również okazję wysłuchać pełnych wzruszeń wspomnień z czasów II Wojny Światowej. Spotkanie zakończyliśmy zdjęciem pamiątkowym.         

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.