pobraneDnia 03 .06. 2016 r. odbyła się wycieczka dzieci z  grupy –‘’Myszki’’ i ‘’Biedronki ‘’ do  Komendy  Policji w Głogowie. Przedszkolaki miały okazję zwiedzić  siedzibę Policji .

Celem spotkania było ukazanie dzieciom, jak unikać zagrożeń i jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych  a przede wszystkim wytworzenie u dzieci przekonania, że policjantowi można ufać, że zawsze mogą na niego liczyć w trudnych dla siebie sytuacjach.

Przedszkolaki miały okazję zobaczyć policyjne korytarze, większość pomieszczeń i wydziałów, W trakcie opowiadania o swojej pracy policjanci pokazali  przedmioty służące im do pracy.Dzieci poznały specyfikę pracy na różnych stanowiskach policyjnych. Mogły zapoznać się z pracą techników kryminalistyki, policjanta prewencji.

Podczas prelekcji „Bezpieczne wakacje” zapoznały się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa podczas wakacji. Dzięki symulatorami zapinania pasów bezpieczeństwa, przygotowanym  przez firmę SITECH, przedszkolaki zapoznawały się z zasadami prawidłowego przewozu dzieci w samochodach.

Dużą atrakcją była możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu oraz sprzętu, jakiego używają policjanci w codziennej pracy na ulicy i w patrolu.

Po wizycie większość dzieci  zadeklarowało, że w przyszłości z pewnością wstąpią w szeregi policyjne.