Zbliża się „majowy weekend”, a co to oznacza?  Są to obchody: 1 maja Święto Pracy, 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 maja święto narodowe ustanowione na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Są to ważne święta narodowe.

Wychowanie w miłości do Ojczyzny,  kultywowaniu polskich tradycji i szacunku do twórców naszej ojczyzny jest elementem nauki już na etapie edukacji przedszkolnej.

Do miana patrioty dorastamy przez całe lata, ale w kształtowaniu się postaw patriotycznych poważną rolę spełniają przeżycia i doświadczenia z okresu dzieciństwa , bo jak pisał  Ryszard Przymus – „… Polska- Ojczyzna …Kraina, która się w sercu zaczyna.”

Wprowadzanie trudnych do przyswojenia przez dzieci treści historycznych nie musi być jednak tak skomplikowane, jak mogłoby się to wydawać. Istnieje naprawdę wiele sposobów na to, aby zapoznać maluchy z historią i kulturą Polski. My  proponujemy Państwu:

-„Festiwal Piosenki Patriotycznej Przedszkolaków PP7”. Wybrałyśmy trzy piosenki o tematyce patriotycznej, które możecie Państwo zaśpiewać ze swoimi dziećmi. „Piosenka małego patrioty”       „Biało- czerwone”        „Jestem Polakiem” Wybór utworów należy do Państwa- oczywiście nie muszą to być te, zaproponowane przez nas.

– “Quiz wiedzy patriotycznej” Zabawy Dzień Flagi Polski

“Krótka lekcja historii”

Efekty Waszej pracy- zabawy w formie zdjęć  i filmów można przesłać  na e-mail : pp7@www. glogow.pl   i wice@pp7.glogow.pl

Wspólnie sprawmy  aby nasze maluchy chętnie poznawały  historię i kulturę Polski!