W poniedziałek (17.10) nasze przedszkole odwiedziła grupa uczniów z Zespołu Szkół Przyrodniczych i Branżowych w Głogowie wraz ze swoimi opiekunami. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów Światowego Dnia Drzewa. Na początku spotkania nasi goście przedstawili bliżej jak wygląda zawód leśnika oraz zaprezentowali swoje mundury. W dalszej części opowiedzieli nam dlaczego drzewa mają tak ogromne znaczenie w życiu człowieka, dlaczego lasy są bardzo potrzebne oraz co by się stało gdyby na świecie zabrakło drzew. Mówili także o tym, jak ważne jest sadzenie nowych drzew. Leśnicy przedstawili nam różne gatunki drzew, pokazali ich liście oraz nasiona i owoce. Dzieci dowiedziały się nowych rzeczy na temat lasów oraz ich mieszkańców, a także mogły zobaczyć z bliska prawdziwe poroże jelenia. Na zakończenie mieliśmy przyjemność posłuchać koncertu sygnalistki myśliwskiej, która zagrała dla nas na specjalnym instrumencie nazywanym sygnałówką. Przedszkolaki przygotowały dla gości ciekawe zagadki o lesie i podziękowały piosenką “Pokochajmy drzewa”. Dzieci były bardzo zadowolone ze spotkania, które uwieczniliśmy na zdjęciach.