witaj-wiosno-bigDnia 21 .03 .2018 r dzieci z naszego przedszkola powitały Pierwszy Dzień Wiosny. Odbyło się głośne czytanie poezji dla dzieci. Panie wcieliły się w postacie znanych wierszy  J.Brzechwy  i J.Tuwima .

Okazało się także, że wszystkie dzieci  znają bohaterów wierszy, bo znakomicie udało się rozpoznać postacie z wierszy . Wspólnie też zaśpiewaliśmy piosenki o wiośnie i przekonaliśmy się, że czytanie wierszy wcale nie musi być nudne i można się przy tym wspaniale bawić.

Spotkanie  przebiegało  w miłej atmosferze i jak wszyscy wiemy głośne czytanie to jeden z warunków prawidłowego emocjonalnego rozwoju dziecka– rozwija pamięć i wyobraźnię, uczy twórczego myślenia, przynosi wiedzę i ułatwia zrozumienie świata i siebie… i oczywiście rozwesela!