W poniedziałek, 18 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kota, który przypada 17 lutego. Wśród dzieci zapanowała kocia atmosfera! Poznaliśmy język kotów, dowiedzieliśmy jak w innych krajach woła się to zwierzątko. Wyszukiwaliśmy kocie postacie w znanych nam bajkach, piliśmy mleczko . Poznaliśmy wiele ciekawostek na temat kotów. Wiedzieliście, że wydają więcej dźwięków niż psy? Bawiliśmy się w polowanie na myszy. Poznaliśmy różne koty, nie tylko te, które mieszkają w Polsce. Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną –  kota. W nagrodę za aktywne uczestnictwo w Dniu Kota, dzieci otrzymały dyplomiki. Już teraz wiemy, że dzień ten został ustanowiony po to, aby zwrócić naszą uwagę na bezdomne koty i po to, aby im pomagać.