Kilka dni temu obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kota. Na spotkanie z książkami o kotach do Biblioteki Miejskiej w Głogowie zaproszone zostały dzieci z grupy “Kotki”i” Krasnoludki”. Dzieci upodobniły się do  kotków zakładając na głowę opaski z uszami kota. Po krótkim powitaniu, przyszedł czas na głośne czytanie : „Jak kotek zwierzęta mlekiem częstował” – H. Bechlerowa oraz „Chory kotek” – S. Jachowicz. Następnie rozpoczęły się kocie zabawy, wśród których nie mogło zabraknąć: picia mleka przez słomkę, odgadywania zapachów z zamkniętymi oczami, toczenia myszy przy pomocy kłębka wełny, odgadywania zagadek oraz śpiewania “kocich” piosenek. Dużo radości sprawiła dzieciom zabawa „Z jakiej bajki pochodzę?”. Dzieci bardzo chętnie rozmawiały o swoich puszystych pupilach, o ich przyzwyczajeniach i nawykach. Na zakończenie spotkania każde dziecko mogło pooglądać książki o kotach.