“Jedynym pozbawionym absolutnie przyjacielem, jakiego człowiek może posiadać w tym samolubnym świecie , jedynym, który mu nigdy nie okaże niewdzięczności, ani go nie zdradzi, jest jego pies. Ucałuje dłoń, na której nie ma dla niego ani kąska strawy… Kiedy wszyscy inni przyjaciele odchodzą… on pozostaje”

Senator George Vest

Mały, duży, czarny czy brązowy, z długą lub z krótką sierścią- nieważne. Każdy z nich obchodził 25 października swoje święto – Dzień Kundelka. Ten niepozorny piesek jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Jego święto przypada w dniu Ustawy o Ochronie Zwierząt. Z tej okazji p. Ewa Biskup przyprowadziła do przedszkola swoje pieski- Mię i Pipi. Pieski pozwoliły się pogłaskać i przytulić, co sprawiło dzieciom wielką radość. P. Ewa przyniosła ze sobą różne rekwizyty, które są niezbędne w pielęgnacji pupilów. Opowiedziała również, jak dba o swoje pieski, jak spędzają czas w domu i na spacerze, co lubią, a czego nie. Zwróciła również uwagę, że posiadanie pieska to duża odpowiedzialność i trzeba pamiętać, że to zwierzę nie jest zabawką.

Po wyjściu piesków z sali dzieci rozwiązywały zagadki, słuchały różnych ciekawostek o psach, bawiły się przy piosence “Pieski małe dwa” oraz wykonały portret pieska.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przyniesienie karmy, która przekazana zostanie dla TPZ Amicus.