witamy-wiosnęW dniu 21 marca tradycyjnie, jak co roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy pierwszy Dzień Wiosny, czyli pożegnanie zimy.marzanna

Przedszkolaki już od samego rana przygotowywały się do przywitania wiosny. Były   piosenki oraz  inscenizacje o wiośnie  . Aby tradycji stało się zadość, symbol zimy- słomianą kukłę Marzannę wszystkie grupy uroczyście pożegnały. Dzieci głośnym okrzykiem: „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno. Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy!” próbowały wystraszyć zimę. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą pożegnaliśmy według tradycji. Miejmy nadzieję, że naszym  przedszkolakom udało się przepędzić zimową aurę!