21 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemi ,głównym założeniem tego święta jest propagowanie postaw ekologicznych oraz poczucia odpowiedzialności za naszą planetę. Z tej okazji dzieci brały udział w zabawach interaktywnych o tematyce ekologicznej, oglądały prezentacje pt. Ekologia trudna sprawa- przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób właśnie one od najmłodszych lat mogą dbać o środowisko , wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę pt. “Ziemia wyspa zielona” ,zwieńczeniem całego spotkania było wspólne sprzątanie okolicy naszego przedszkola. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa i pielęgnować rośliny; dbać o przyrodę; oszczędzać wodę i prąd; segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku.