W bieżącym roku szkolnym realizujemy w ramach eTwinning dwa projekty: “Our kindergarten” oraz “Handmade Christmas Cards”

“Our kindergarten” czyli “Nasze przedszkole” to projekt realizowany z placówkami  z : Turcji,Rumunii, Grecji,Malty, Słowacji, Bułgarii, Łotwy- łącznie 15 uczestników.

Projekt dotyczy przybliżenia partnerom codziennego życia w przedszkolu tzn jak wygląda dzień w  przedszkolu, nasza działalność, praca, zabawy i zajęcia.

Projektu zaplanowany jest na około miesiąc. W tym czasie na TwinSpace umieszczamy materiały z naszej działalności.

Dzięki  projektowi dzieci będą miały  szansę na poznawanie przyjaciół z różnych krajów, a także dowiedzą się  jak wygląda ich dzień w przedszkolu, co lubią robić, jak się bawią, czym się interesują.

“Handmade Christamas Cards” czyliRęcznie wykonane kartki bożonarodzeniowe”

W tym projekcie uczestniczy 20 przedstawicieli z : Włoch, Chorwacji, Polski, Turcji, Rumunii,Hiszpanii, Ukrainy, Bułgarii, Łotwy.

Ideą tego projektu jest wysłanie do każdego partnera  własnoręcznie wykonanej kartki świątecznej. Dzieci przekazują również życzenia oraz informacje na temat obchodów Świąt Bożego Narodzenia w swoim kraju. Używamy języka ojczystego oraz języka angielskiego.

Dzięki projektowi dzieci poznają tradycje bożonarodzeniowe obchodzone w innych krajach europejskich, poznają nowych kolegów.

Rezultaty pracy- zdjęcia z przygotowań kartek umieszczamy na TwinSpace.