W dniu  21.06 w samo południe  wyruszył  korowód z placu przy muzeum w kierunku ratusza .Z naszego przedszkola uczestniczyły w korowodzie  dzieci z grupy „Misie”

Korowód historyczny jest nawiązaniem do Zjazdu Głogowskiego z 1462 roku, kiedy to do Głogowa przybyli królowie: czeski – Jerzy z Podiebradu i Polski – Kazimierz Jagiellończyk –  Władcy przyjechali do miasta z licznymi orszakami. Kazimierz wyruszył z Łęczycy, skąd dotarł do Koła, a następnie do Wschowy, gdzie czekali na niego dwaj czescy panowie: Zdenek ze Szternberka i Wilhelm Zając. W pięciotysięcznym orszaku Kazimierza było wielu litewskich bojarów, oddziały Rusinów i Tatarów. Król Jerzy przybył do Głogowa z dwoma tysiącami ludzi. Jako suweren księcia głogowskiego Henryka IX i właściciel połowy Głogowa umieścił króla polskiego w zamku, na znak szacunku, sam zaś zamieszkał w ratuszu.