KAJAKOWY PATROL ŚW. FRANCISZKA- Projekt jest realizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej oraz dofinansowany z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Na polskich rzekach, spotkać można zorganizowaną grupę młodych ludzi, która przemierzając kajakowe szlaki, aktywnie włącza się w akcję sprzątania rzek. Jednocześnie promuje aktywną turystykę, przypominając , wędkarzom i mieszkańcom okolicznych terenów, jak odpowiednio korzystać z dobrodziejstw rzek – to KAJAKOWY PATROL ŚW. FRANCISZKA –. Ogólnopolski projekt edukacyjny, odpowiadający na problem zanieczyszczenia rzek oraz potrzebę poszerzenia wiedzy nt. ochrony wód i gospodarki wodnej.
Dnia 28 października Pani Andżelika Żurawska przeprowadziła „Warsztaty o Wodzie”. Na początku grupy ” Kotki” i ”Krasnoludki ”poznały bohatera Lucjusza i jego historię. Po czym dowiedziały się, że woda występuję w 3 stanach skupienia a w poznaniu różnych właściwości wody pomogło doświadczenia z różnymi masami sypkimi. Zabawa ortofoniczna, czyli naśladowanie odgłosów wody z pokazywaniem bardzo podobała się dzieciom, ale oczywiście część praktyczna gdzie dzieci same mogły przebadać wodę za pomocą zestawu okazała się najciekawsza. Dzieci dowiedziały się również jak możemy oszczędzać wodę oraz o tym, że woda to bardzo cenny skarb, o który trzeba dbać. Dzieci złożyły ślubowanie, że będą oszczędzać wodę i jej nie zanieczyszczać ,Na warsztaty przybyła Pani Marlena Lewczuk-Lis z Zespołu ds. Projektów Zewnętrznych Urzędu Miasta i przekazała dzieciom ulotki i płyty pt ‘’Głogowska przyroda zachwyca’’Bardzo dziękujemy