Na wiosnę grupa MISIÓW postanowiła dokładniej poznać swoje miasto. W tym celu często spacerowaliśmy po naszej bliższej i dalszej okolicy. Odkrywaliśmy w różnych porach roku uroki  naszych parków i placów zabaw. Gdy zrobiło sie ciepło wyruszyliśmy na STARE MIASTO by odwiedzić Polę i Stasia.20170515_103304

Już wiemy, że nowe kamienice zostały zbudowane na starych zabytkowych fundamentach. Idąc fosą podziwialiśmy fortyfikacje obronne, pamiętające bardzo dawne czasy. W mieście jest dużo interesujących pomników, ale najważniejszy dla dzieci wg nas jest  POMNIK DZIECI GŁOGOWSKICH. Jest również wiele ciekawych, zabytkowych budowli. Z daleka nasz wzrok przyciagnęła Kolegiata, Kościoły  Bożego Ciała i Św. Mikolaja, Ratusz Miejski i oczywiscie most na rzece Odrze. Zapoznaliśmy się również z “Legendami Głogowskimi”. Ciekawe, czy Biała Dama straszy i dzisiaj w zamkowych  komnatach. Zdobytą wiedzę utrwaliliśmy na zajeciach  dydaktycznych w Muzeum Archeologiczno Historycznym mieszczącym się w naszym  zamku.. Dzieki niemu wzbogaciliśmy swoją wiedzę.