We wtorek, 16.04.2024 r. odbyły się w naszym przedszkolu „Niebieskie Igrzyska”. Tym samym dołączyliśmy do prawie 2 tys. placówek w Polsce, które biorą udział w obchodach Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu, jest to także forma obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

„Niebieskie Igrzyska” w Przedszkolu Publicznym nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie doskonale pokazały, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje sportowe świetnie służyły integracji oraz rozwijaniu                                i wzmacnianiu więzi między wszystkimi dziećmi. Połączył nas także kolor niebieski, który był wiodącym kolorem całego wydarzenia, ponieważ to symbol solidarności z osobami w spektrum autyzmu. Podczas igrzysk wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zabawach sportowych, tańczyły zumbę, śpiewały hymn „Niebieskich Igrzysk”, a także z radością wzięły udział w niebieskim korowodzie z balonami, wokół naszego przedszkola.

Tego dnia humor nas nie opuszczał, bo wszyscy byliśmy zwycięzcami!