Wtorek, 12 kwietnia 2022 r. był dniem wyjątkowym dla wszystkich dzieci z grupy „Biedronki”. To właśnie wtedy odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. Podczas występu dzieci pokazały, że potrafią pięknie śpiewać, tańczyć i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali, było złożenie przez dzieci uroczystej przysięgi oraz akt pasowania. Dzieci obiecały, m.in.: codziennie rano przychodzić do przedszkola z uśmiechem, zgodnie bawić się, zachowywać się życzliwie wobec innych. Następnie Pani Dyrektor za pomocą czarodziejskiego ołówka dokonała uroczystego aktu pasowania. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom, słodki upominek oraz książkę.