Program edukacyjny “PSIjaciel zwierząt”  realizowany  we współpracy z OTOZ Animals i Disney Junior przeprowadzony został w grupie BIEDRONEK. Celem jego jest szerzenie wśród dzieci wiedzy na temat świata zwierząt w kontekście prawidłowego postępowania w kontaktach ze zwierzętami, z elementami zasad bezpieczeństwa i nauką odpowiedzialności. Dzieci brały udział w zajęciach edukacyjnych, promujących odpowiedzialne, bazujące na zasadach bezpieczeństwa, postępowanie ze zwierzętami. Każde z dzieci otrzymało order “PSIjaciel Zwierząt”, kolorowanki tematyczne oraz mini- poradnik dla rodziców, którzy fakultatywnie mogą kontynuować temat w środowisku domowym.

W ramach przeprowadzonej akcji zorganizowany został konkurs plastyczny- tematyka prac: “PSIjaciel zwierząt”, czyli dziecko w świecie zwierząt z akcentem na zasady bezpieczeństwa i odpowiedzialności. Prace wykonali: Amelia, Kacper i Zosia, którzy w piękny sposób wyrazili swoje zamiłowanie do zwierząt.