“Wielkanoc po Angielsku z Dwujęzycznym Przedszkolakiem” to projekt edukacyjny skierowany do nauczycieli języka angielskiego pracujących w przedszkolu w całej Polsce.

Jest to pierwsza edycja tego projektu. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Telewizja TVP ABC oraz patronat honorowy objął Minister Edukacji Narodowej.

Akcja jest realizowana przez 2 tygodnie na przełomie marca i kwietnia. Tematyka jest związana ze świętami Wielkiej Nocy.

Program wychowawczy Dwujęzyczny Przedszkolak jest zgodny z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych

oraz innych form wychowania przedszkolnego, obowiązującej od 2017 roku. Program Dwujęzyczny Przedszkolak realizuje 16 z 17 zadań przedszkola wymienionych w Podstawie Programowej. Realizacja

Programu przebiega zgodnie ze wskazaniami dotyczącymi warunków i sposobów realizacji Podstawy.

Program Dwujęzyczny Przedszkolak odnosi się także bezpośrednio do wskazanych w Podstawie osiągnięć dziecka na koniec wychowania przedszkolnego.

Nasze działania w ramach projektu:

Easter- Wielkanoc- trening pamięci

Poznanie symboli świąt wielkanocnych nazywanych po angielsku (This is an Easter egg, lamb, bunny, basket).

This is an Easter...– polecenie- podziałem na grupy

This is an Easter...– polecenie- zabawa ruchowa

This is an Easter...– polecenie- utrwalenie słownictwa

Zabawa “What changed place?”- co zmieniło miejsce?

Zabawa ” What is missing?”- czego brakuje?

Zabawa “What do you see” zagadki obrazkowe

Happy Easter -Wesołych Świąt – zabawa taneczna- nasza interpretacja

Easter egg- Pisanka- praca plastyczna

Kolorowanie i wycinanie pisanek przy piosence, nazywanie kolorów

Easter Basket- koszyk wielkanocny

Wykonywanie poleceń po angielsku wskazujących, co dziecko powinno wkładać do koszyczka wielkanocnego (Put the Easter egg/lamb/bunny into the basket).

Easter maths- Wielkanocna matematyka

Dodawanie po angielsku (Three Easter eggs plus two Easter eggs…. make five Easter eggs).

Zabawa “Put…into the basket”

Układanie odpowiedniej liczby pisanek do koszyczków wg kolorów, przeliczanie, nazywanie kolorów

Roll an Easter Egg- Turlaj pisankę- zabawa z chustą

Zabawa z chustą animacyjną pt. Roll an Easter Egg (Turlaj pisankę) i osłuchiwanie się z piosenką wielkanocną.

I love carrots – Kocham marchewki – Święto Marchewki

Poznanie nazw produktów spożywczych z piosenki ‘I love carrots’ (Uwielbiam marchewki) podczas zabaw ruchowych przy piosence “Carrot”

Easter bunny- action song – Wielkanocny króliczek- piosenka ruchowa

wcześniej wykonaliśmy opaski króliczka i wielkanocne króliczki (przeliczanie i nazywanie kolorów)