W styczniu gościliśmy w naszym przedszkolu Nastkę – maskotkę, która kocha dzieci, marzy o tym, by mieć wielu przyjaciół, lubi podróżować i jest ciekawa świata. W ramach projektu “Podróż w krainę przyjaźni – współpraca na rzecz integracji”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głogowie, laleczka Nastka odwiedza różne placówki integracyjne na terenie miasta i nie tylko. Celem projektu jest m.in. umacnianie współpracy placówek integracyjnych, praca na rzecz integracji, kształtowanie opiekuńczości, odpowiedzialności, tolerancji, akceptacji i otwartości na innych oraz nawiązywanie nowych relacji koleżeńskich między przedszkolakami i uczniami. Cały miesiąc Nastka spędzała czas z dziećmi, była obecna podczas zajęć i zabaw, oraz brała udział we wszystkich czynnościach, aktywnościach a także uroczystościach, które odbywały się na terenie przedszkola. Obecność laleczki wywołała wiele uśmiechu, radości, pozytywnych emocji oraz wytworzyła przyjazną atmosferę. Była to już jej druga wizyta w naszej placówce i mamy nadzieję że nie ostatnia!