kogut11.09  2017r. do naszego przedszkola zostali zaproszeni  wyjątkowi goście, a mianowicie gościliśmy strażaków z Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w  Serbach oraz Ochotniczą Straż Pożarną –Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego  w Głogowie.

W trakcie spotkania dzieci  wysłuchały  opowieści  o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi, oraz poszukują zaginione osoby.images (5)

Dzieci mogły z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy. Strażacy zaprezentowali również dzieciom pokaz lania wody wężem strażackim. Przez chwile wszyscy mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm czy wsiadając do wozu strażackiego. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom oraz wręczyły dyplomy.

Składamy serdeczne podziękowania Strażakom z Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Serbach  oraz Ochotniczej Straży  Pożarnej  Jednostce  Ratownictwa Specjalistycznego  w Głogowie , którzy umożliwili  naszym przedszkolakom  poznanie zawodu Strażaka oraz  za zaprezentowanie sprzętu i wozów strażackich.