Program wychowawczy Dwujęzyczny Przedszkolak jest zgodny z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego, obowiązującej od 2017 roku. Program Dwujęzyczny Przedszkolak realizuje WSZYSTKIE Z 17 zadań przedszkola wymienionych w Podstawie Programowej. Realizacja Programu przebiega zgodnie ze wskazaniami dotyczącymi warunków i sposobów realizacji Podstawy. Program Dwujęzyczny Przedszkolak odnosi się także bezpośrednio do wskazanych w Podstawie osiągnięć dziecka na koniec wychowania przedszkolnego.

Realizowaliśmy 3 zadania, po 1 w każdym tygodniu, zgodnie z poniższym harmonogramem:
Zadanie 1 (1 tydzień: 29.11.2021 r. – 3.12.2021 r.) – przygotowanie wraz z dziećmi „ekologicznej” świątecznej pracy plastycznej, np. ozdoby świątecznej, nawiązującej do treści dydaktycznych znajdujących się w programie Dwujęzyczny Przedszkolak.
Zadanie 2 (2 tydzień: 6.12.2021 r. -10.12.2021 r.) – przedstawienie autorskiego pomysłu zabawy dla dzieci w dowolnej grupie wiekowej w przedszkolu, która wykorzystuje wybrane nagrania (piosenki, bajki, słuchowiska, wierszyki) .
Zadanie 3 (3 tydzień: 13.12.2021 r.- 17.12.2021 r.) – przygotowanie foto-relacji lub video-relacji przedstawiającej proces realizacji Projektu w ciągu całego czasu trwania (3 tygodnie)

Zabawa ruchowa “Merry Christmas”
Christmas time- piosenka
Santa Claus where are?- zabawa przy piosence