Bajki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka w wieku przedszkolnym a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się barwny i radosny. Dlatego tradycyjnie w  naszym przedszkolu  odbył się Światowy Dzień Postaci z Bajek.

W tym wyjątkowym dniu wychowankowie przybyli do przedszkola przebrani w przepiękne bajkowe stroje. Głównym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek, takich gdzie dobro wygrywa. W bieżącym roku skupiliśmy się wokół bajki “Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.Dzieci wspaniale się bawiły  słuchając bajki czytanej przez panie nauczycielki, rozwiązywały zagadki, nazywały bajkowe postacie i kolorowały swoich ulubionych bohaterów.
Na ten dzień zaplanowana była również  zabawa i tańce przy muzyce.
Doskonała atmosfera, ogrom włożonej pracy, piękne stroje przygotowane przez  rodziców naszych przedszkolaków, to wszystko spowodowało niezapomniane chwile oraz dostarczyło dzieciom dużo wrażeń  i pozytywnej energii.