Nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć kolejne przedstawienie w teatrze kamishibai. Tym razem była to piękna, wzruszająca  opowieść o przyjaźni pt. “Szukając Marudka” autorstwa Kumiko Yamamoto. Bohaterem jest chłopiec o imieniu Leoś. Leoś, zdenerwowany psotami swojego psa Marudka w ogrodzie, krzyknął na niego. W wyniku tego pies się uciekł i nie wracał, nawet gdy chłopiec pożałował swojej gwałtownej reakcji i dawno już przebaczył wyrządzoną szkodę… Leoś wyrusza na poszukiwania swojego psa.                                                                                                Kamishibai dzięki swej wyjątkowej formie umożliwia współprzeżywanie czytanej historii, a więź, która dzięki temu zabiegowi nawiązuje się między nami a słuchaczem jest niezwykła. Jeszcze jedną cechą szczególną  Kamishibai jest ich tematyka – mówią one o sprawach ważnych, dotyczących istoty życia i kondycji ludzkiej, a więc często są to historie o emocjach, wartościach, sensie otaczającego nas świata.

Bardzo podobała nam się opowieść o Marudku, oglądaliśmy w ciszy i skupieniu.