Spektakl przedstawia historię małego pingwina mieszkającego na Wyspie Śniegowych Burz w Lodowej Krainie.

Pik-Pok, tak jak i inne małe pingwinki wiódł sobie beztroskie życie. Ślizgał się na lodzie, pływał na krach lodowych, nurkował za smacznymi rybkami w lodowatym morzu… Pewnego razu, dość nieoczekiwanie na wyspie pojawił się kaczor Kwa-Kwak.  Pik-Pok dowiaduje się od niego o istnieniu niezwykle pięknego, Błękitnego Jeziora, nad którego brzegami rosną pachnące fiołki, zielone trawy, kwieciste łąki, szumiące trzciny…

W porównaniu z monotonnym krajobrazem jego wyspy, kraina z opowieści kaczora wydawała się istnym rajem na ziemi. Nie mówiąc o tym rodzicom, Pik-Pok postanawia wyruszyć w świat i odnaleźć tę niezwykłą krainę.

Wkrótce nadarza się okazja. Na wyspie wylądował helikopter…a w nim kapitan Apolinary Ciekawski. Od tej chwili pingwinka spotyka szereg przygód- nie wszystkie miłe, ale wszystkie kończą się dla niego szczęśliwie.Cały i zdrowy wraca do rodzinnego domu, bo “wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”.
Przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru Humoru “Igraszka” z Wałbrzycha. Bajkowa scenografia i piękna muzyka, świetnie oddają nastrój zarówno Lodowej Krainy jak i kolorowego świata kaczora Kwa-Kwaka. Dowcipne teksty piosenek oraz scenki o humorystycznym  zabarwieniu powodują, że uśmiech rozświetla wszystkie dziecięce twarze.