08.11.2018 dzieci z grup 5- i 6-latków miały okazję sprawdzić swoją wiedzę w konkursie  “Kocham Cię Polsko”. Celem konkursu było podsumowanie i pogłębianie wiadomości na temat własnego kraju i miejscowości, wyrabianie szacunku do symboli narodowych a przede wszystkim rozwijanie poczucia przynależności narodowej. Dzieci zmierzyły się w wielu konkurencjach : rozwiązywały zagadki, składały obrazki z części, rozpoznawały flagę Polski wśród innych, układały wyraz POLSKA z rozsypanki literowej, odczytywały napisy, rozpoznawały na zdjęciach wybrane zabytki Warszawy, Krakowa i Głogowa, a  wszystko przy dopingu publiczności. Wszystkie drużyny walczyły do końca, za co otrzymały gratulacje i podziękowania, wspólnie  odśpiewano piosenkę “Jestem Polką i Polakiem”.