Organizatorem akcji „ZOSTAŃ MISTRZEM SEGREGACJI” jest Prezydent Miasta Głogowa oraz GPK-SUEZ Głogów Sp. z o.o., polega na segregacji surowców wtórnych:

• małe elektroodpady,
  • nakrętki,
  • makulatura,
  • baterie

Surowce we własnym zakresie należy przekazywać do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).

Każda OSOBA, która dostarczy surowce do PSZOK otrzyma „EKO Punkty”, które należy systematycznie przekazywać nauczycielom w grupie. Eko Punkty będą skrupulatnie –DZIECKU- zapisywane przez koordynatorkę  akcji w naszym przedszkolu do 31 maja 2021. Zwycięskim placówkom przyznawane będą nagrody pieniężne. Dodatkowo uczestnicy konkursu będą nagradzani indywidualnie przez Prezydenta Miasta Głogowa na podstawie informacji uzyskanych z danej placówki oświatowej.

Uroczyste podsumowanie konkursu Zostań Mistrzem Segregacji odbyło się w tym roku w Miejskim Teatrze. Dzieci dostały wspaniałe nagrody za zbieranie i segregowanie odpadów. Na koniec wszyscy obejrzeli spektakl ekologiczny w wykonaniu teatru dla dzieci Kultureska z Krakowa. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do aktywności.

ODDAJ DO PSZOK! ZBIERAJ PUNKTY! WYGRYWAJ NAGRODY!